بایگانی‌های آخال تکه فروشگاه اسب و لوازم سوارکاری-رویال هورس

اما اسب عرب دارای ۱۷ دنده – ۵ مهره کمری و ۱۶ مهره دمی می‌باشند. این اختلاف، به تحرک زیاد و ناحیه دم حیوان کمک می‌کند. دست و پای قوی و بدن جمع و جور جزء صفات خوب اسب عرب است. معمولاً وضعیت اندام‌شناسی، یک اسب در سه بخش سر، بدن و یال و دم و اندام حرکتی مورد بررسی قرار می‌گیرد. قد اسب عرب را از سطح زمین تا مرتفع‌ترین ناحیه جدوگاه ۱۴۲ تا ۱۴۹ سانتی‌متر و گاهی حدود ۱۴۵ سانتی‌متر مطرح کرده‌اند. اسب ها هر چه جوان تر و تنومندتر باشند قیمتش بالاتر است و برای مسابقات اسب دوانی مناسب ترند.

هنوز هم پس از گذشت سالهای بسیار وسایل نقلیه دامداران و کشاورزان بسیار زیادی همین اسبها می باشند و علاوه بر آنها افراد ثروتمند بسیار زیادی هستند که مقدار زیادی از این اسبها در مزارع خود نگهداری کرده و از آنها به عنوان نوعی ورزش و تفریح سواری می گیرند. همانطور که امروزه مشاهده می کنید ورزشگاه ها و مراکز اسب سواری بسیار زیادی در شهرهای بزرگ تشکیل شده است که با دریافت مبالغ زیادی اجازه اسب سواری را به افراد می دهند تا از این تجربه شیرین برخوردار شوند. نگاهداری سفره سبز 5 هزار اسب ترکمن با افزایش قیمت ها بسیار گران شده و فرایند پرورش این گونه با ارزش دشوارتر شده است.

خرید بهترین اسب ایرانی کره

اسب ترکمن آخال تکه در روسیه، ایران و ترکمنستان پرورش داده می‌شود و از نماد های ترکمنستان محسوب می‌شود. به خواست بردی محمداف رئیس جمهور این کشور جشن اسب ترکمن به وجود آمده که هر ساله در آخرین یکشنبه آوریل برگزار می‌شود و در طی آن آخال تکه را گرامی می‌دارند. اسب ایرانی ترکمن گونه‌ ای از اسب نژاد ترکمن خالص می باشند که در مناطق ترکمن صحرا و هم چنین ترکمنستان پرورش داده می شوند. این نژاد بیشتر در رنگ های خاکستری مشاهده می شوند و بدنی کشیده و لاغری نیز دارند. جالب است که بدانید صادرات این نژاد به خارج از کشور ممنوع می باشد. هم چنین برای اطلاعات کامل و دقیق در مورد اسب دوانی بندر ترکمن می توانید با ما تماس بگیرید.

امروزه این نژاد فقط در ترکمنستان و ترکمن صحرای ایران یافت می‌ شوند. هم چنین به دلیل این که اکثر طایفه های یموت در منطقه ترکمن صحرای کشور ما زندگی می‌ کنند به همین دلیل بیشترین تعداد از نژاد های ترکمن ایران را نژاد های یموت تشکیل می‌ دهند. امروزه این نژاد بیشتر برای مسابقات مورد استفاده قرار می‌ گیرند و در ایران کمتر از این نژاد به عنوان شخم زدن زمین ها و یا حمل گاری ها استفاده می شود. جالب است که بدانید اسب های طایفه گوکلان برادران نژاد طایفه یموت هستند که از نظر ظاهری شباهت های زیادی به هم دارند و می‌ توان این گونه بیان کرد که تنها تفاوت این دو نژاد در رنگ آن ها می باشد، چرا که گوکلان بیشتر به رنگ تیره و یموت ها بیشتر به رنگ روشن یافت می شوند. همانطور که میدانید اسب آخال تکه از پرفروش ترین نژاد های موجود در بازار می باشد که علاقه مندان بی شماری را دارا می باشد. به همین جهت است که مراکز فروش متعددی در بازار برای فروش این محصول موجود می باشند.

  • اسب های ترکمن بسیار قدرتمند و زیبا هستند که در بازی چوگان و مسابقات اسب سواری از این نوع اسب بسیار استفاده می شود.
  • دارای سم بسیار سفت و بیضی شکل است که احتیاج به نعل بندی ندارد.
  • اسب ترکمن بهترین نژاد اسب بوده که قدرت و سرعت خارق العاده ای دارد.
  • اسب مورگان که در ایالت متحده به ثبت رسیده است و به عنوان اسب سواری استفاده می شود و همچنین برای مسابقات کالسکه رانی از آن استفاده می شود.

این اسب در رنگ‌های طوسی، کرنگ، سفید، سیاه، سمند، کهر یافت می‌شود. اسب های نر نسبت به مادیان اخلاقی تندتر دارند که برای سوارکاران کم تجربه و مبتدی خطرناک است. آن ها به خاطر ایجاد توستوسترون بالا دارای حرکات غیر قابل پیش بینی هستند بنابراین در مسابقات بهتر است از اسب های عقیم یا مادیان استفاده شود. زین وسیله ای است چرمی که بر روی پشت چهارپایان قرار داده می شود تا نشستن انسان آسان تر و ایمن تر شود.

اسب‌های این نژاد دارای سری بلند، گردنی متوسط و شانه‌هایی پهن هستند. موهای یال و دم این اسب‌ها پرپشت بوده و سم‌های آن‌ها سخت می‌باشند. رنگ آن‌ها نیز معمولاً خاکستری، کهربایی، کهربایی تیره و سیاه می‌باشد.

اسب اصیل ترکمن به همراه کره ۸ماهه

بایگانی‌های آخال تکه فروشگاه اسب و لوازم سوارکاری-رویال هورس

ریشهٔ بسیاری از نژادهای امروزی از جمله اصیل اسپانیایی به نژاد بسیار قدیمی بارب‌ها بر می‌گردد. از این اسب امروزه برای اصلاح اژاد بسیار استفاده می‌شود. اسب آپالوسا به اسب سرخپوستی هم معروف است؛ زیرا برای اولین بار توسط آن‌ها پرورش داده شده‌است. اسب آپالوسا حاصل پرورش انتخابی توسط سرخپوستان Nez Perce ایداهو در شمال شرقی اورگان و جنوب شرقی واشینگتن فروش اسب مانژ بوده‌است. آپالوسا نیز نامی است که از رودخانه‌ای به نام پالوس، نزدیک یکی از قبایل سرخ‌پوست گرفته شده‌است. این اسب با داشتن اندامی کوچک و قدرتی، که محل زندگی آن در خطه شمال است و استان های مازندران و گیلان است.